Zaznacz stronę

Kadra MuzykolandiI

KIM JESTEŚMY

W naszej pracy kierujemy się pasją opartą o profesjonalne umiejętności. Pragniemy, aby sposób w jaki zajmujemy się Waszymi dziećmi był oparty o konkretną, sprawdzoną w praktyce wiedzę, a nie przypadek.

Nauczyciel i pracownicy

 

Ciocia Zuza

nauczyciel, wychowawca grupy Muzyczne Szkraby

Głowa pełna pomysłów i wulkan energii. Człowiek orkiestra, zaśpiewa, zatańczy, zagra na gitarze. Do tego poliglotka, zna język dziecięcych emocji, rozumie każdą łzę i grymas twarzy. Z wykształcenia pedagog.
Kreatorka niekonwencjonalnych zajęć plastyczno- sensorycznych. Pierwsze kroki w pracy z dziećmi stawiała
jako au pair we Włoszech. W katalogu pasji: ogrodnictwo, natura i podróże:)

 

Ciocia Marta

nauczyciel, wychowawca grupy Muzyczne Szkraby

Najmłodsza z zespołu opiekunek w Muzycznych Szkrabach ale już wie, że z pracą z dziećmi chce wiązać swoją przyszłość, dlatego też rozpoczęła studia na kierunku pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz ukończyła kurs z bajkoterapii. Ciocia Marta to dobra, cierpliwa dusza, która swoim spokojem łagodzi przebojowe temperamenty naszych Szkrabów. Zawsze uśmiechnięta i życzliwa, pełna czułości i zaangażowania. Z ambicją i pomysłem podchodzi do swoich obowiązków. Uwielbia górskie wędrówki, długie spacery z psem i bieganie.

 

Ciocia Beata

nauczyciel, wychowawca grupy Muzyczne Szkraby

Skromna ale złota. Nieoceniona podczas adaptacji, chętnie utuli, będzie nosić na rękach a swoim ciepłym głosem doda otuchy. Mama dwójki dzieci. Pracowała w banku, ale to praca z dziećmi okazała się prawdziwym powołaniem. Czuje się spełniona w roli opiekunki i swoją pozytywną energią zaraża koleżanki i dzieci. Solidna, można na niej polegać.

 

 

Ciocia Marlena

nauczyciel, wychowawca grupy Kolorowe Nutki

Człowiek ruchu, biega, skacze, wyznaje norweski przepis na życie na świeżym powietrzu friluftsliv,  a dokładniej nie ma złej pogody, jest tylko złe ubranie. Zabawy ruchowe, ćwiczenia oraz piosenki to moje ulubione zajęcia z dziećmi. Dla relaksu i wyciszenia wchodzę w tryb czytania jak również w świat światełek z muzyką relaksacyjną po to aby po drzemce znów zdobywać świat. Stanowcza, ale zawsze szuka wyjścia z sytuacji.

 

 

 

 

Ciocia Ada

nauczyciel, wychowawca grupy Kolorowe Nutki

Ciocia Ada,
Absolwentka Medycznego Studium Zawodowego w Zabrzu, jednak pedagogika przedszkolna od zawsze była jej pasją. 
Prywatnie spełniona mama Natalii, Pauliny i Olka. Troskliwa i opiekuńcza potrafi ukoić dziecięcy płacz i niepokój.
Swoją cierpliwością, uśmiechem i wiedzą o potrzebach małego człowieka każdego dnia kreatywnie wspiera jego rozwój. 
Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję. Możliwość uczestnictwa w tak ważnym okresie ich życia jest dla mnie bardzo cenna. Codziennie spędzamy wspólnie wiele godzin, żeby dzieci dobrze się tu czuły muszą poczuć się kochane i bezpieczne.  Odwdzięczają się za to radością, zaufaniem i uśmiechem.

Ciocia Ola

nauczyciel, wychowawca grupy Kolorowe Nutki

Nauczyciel,wychowawca grupy Kolorowe Nutki
Prywatnie mama dwójki dorosłych już dzieci .
18 letnie doświadczenie jako opiekun i instruktor terapii w ośrodku dla dzieci i młodzieży, prowadziła zajęcia plastyczne aktywizując osoby niepełnosprawne intelektualnie .
Jest osobą pogodną, pełną entuzjazmu, łatwo nawiązującą kontakt z dziećmi.
W codziennej pracy stara się, aby dzieci czuły się przy niej swobodnie, pomaga im odkrywać świat i wyjaśniać wszystkie wątpliwości z nim związane. Jest uzdolniona plastycznie, jej pasją jest rękodzieło w drewnie i florystyka, gra też na akordeonie .
Praca z dziećmi pozwala mi codziennie obserwować ich rozwój – to jak się
zmieniają, dorastają na naszych oczach, zdobywają nową wiedzę i
umiejętności. Jestem wdzięczna, że mogę być częścią ich pierwszej przygody związanej z edukacją i wychowaniem, a moim nadrzędnym celem jest uśmiech na twarzach każdego z nich.
Moje podejście do dzieci najlepiej opisuje cytat Janusza Korczaka:

“Dziecko chce być dobre
Jeśli nie umie- naucz,
Jeśli nie wie- wytłumacz,
Jeśli nie może- pomóż”

Ciocia Krysia

specjalista ds. czystości i żywienia

Stoi na straży porządku i dba o pełne brzuszki maluchów:)

ZAJĘCIA DODATKOWE, KTO JE PROWADZI?

ZAJĘCIA GORDONOWSKIE

MALUSZKOWE MUZYKOWNIE

DOGOTERAPIA

ZAJĘCIA SENSORYCZNE, LOGOPEDIA, PSYCHOLOG

WARSZTATY TEATRALNE

JĘZYK ANGIELSKI

AUDYCJE MUZYCZNE

JOGA

FIZJOTERAPIA

Zajęcia dodatkowe

ZAJĘCIA GORDONOWSKIE

Agnieszka Olszańska

Założycielka Muzykolandii

Od ponad 20 lat zajmuje się edukacją małych dzieci. Nauczyciel przedszkolny, szkolny, nauczyciel rytmiki, certyfikowany instruktor zajęć gordonowskich, nauczyciel gry na fortepianie, członek Polskiego Towarzystwa Edwina Eliasa Gordona, członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSea. Ukończyła Studia Magisterskie o kierunku Sztuka na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, Studia Magisterskie o kierunku Wychowanie wczesnoszkolne i przedszkolne oraz Zarządzanie Placówkami Oświatowymi w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości w Chrzanowie, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im Jana Kiepury w Sosnowcu w klasie fortepianu. Kurs gordonowski z zakresu prowadzenia zajęć umuzykalniających dla niemowląt i małych dzieci ukończyła w 2014 roku we Wrocławiu. Od tamtej pory zajmuje się przede wszystkim edukacją muzyczną maluszków oraz prowadzeniem zajęć nauki gry na fortepianie z wykorzystaniem teorii uczenia się muzyki E. E. Gordona. Uczestniczka Seminariów Gordonowskich we Wrocławiu oraz w Lublinie. Założycielka i prowadząca Pozytywną Edukację Muzyczną “Pozytywka”. Prywatnie mama dwóch córek: Martyny i Matyldy. W Naszej placówce pełni funkcję dyrektora, nauczyciela wspomagającego, instruktora zajęć umuzykalniających wg teorii E.E. Gordona

Zajęcia dodatkowe

TERAPIA SENSORYCZNA, LOGOPEDIA, PSYCHOLOG

Angelika Kaźmierczak

psycholog, logopeda, terapeuta sensoryczny SI

Moja główna działalność skupia się na wsparciu rodziny w procesie wychowawczym. Na budowaniu konstruktywnej, dającej radość i spokój komunikacji. Uczę jej rodziców i nauczycieli, by mogli czerpać większą satysfakcję z ról, jakie pełnią w życiu prywatnym oraz zawodowym.
Zależy mi, aby zadbać o potrzeby i komfort każdego członka rodziny, dlatego prócz dziecka, skupiam się w dużej mierze na rodzicach – ich zasobach i poziomie satysfakcji.

Jest specjalistą w zakresie:

Psychologii
Studia magisterskie – Uniwersytet Śląski w Katowicach

Zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego
Studia licencjackie- Uniwersytet Śląski w Katowicach

Logopedii
Studia podyplomowe – GWSP

Terapii Sensorycznej 

Kurs Kwalifikacyjny I i II stopnia Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Integracji Sensorycznej SI

Jest terapeutą treningu słuchowego metodą prof. A. Tomatisa (Terapia Metodą Tomatisa polega na intensywnej stymulacji neurosensorycznej za pomocą odpowiedniego sprzętu i przy wykorzystaniu indywidualnie opracowanej procedury terapeutycznej. Działa ona w tym samym momencie na trzy podstawowe funkcje ucha, czyli słuchanie, równowagę i dynamizowanie) ukończyła kurs kwalifikacyjny I i II stopnia

Zajęcia dodatkowe

JĘZYK ANGIELSKI

Ciocia Zuzia (Muzyczne Szkraby), Ciocia Marlena (Kolorowe Nutki)

 

 Zajęcia z angielskiego prowadzone są przez wychowawców grup.Zajęcia prowadzone są metodą naturalną.

Zajęcia prowadzone są wyłącznie w języku angielskim, dlatego dzieci uczą się tak, jak uczą się języka ojczystego, czyli w sposób zupełnie niewymuszony i naturalny.

Nauczyciel – lektor posługuje się prostym i naturalnym językiem, mówiąc o tym, co się dzieje w danej chwili, stosując wiele mimiki i gestów i powtarzając swą wypowiedź na wiele różnych sposobów.

Metoda ta zakłada, że dzieci zaczną reagować w danej sytuacji i nie wymaga się od nich od razu mówienia. Zajęcia oparte są na prostych piosenkach, rytmiczankach – wierszykach, z wykorzystaniem rekwizytów i pomocy dydaktycznych odpowiednich dla grupy wiekowej.

 

 

 

 

 

Zajęcia dodatkowe

JOGA

Agnieszka Wyrembak

"Skarby jogi dla dzieci"

pedagog, nauczyciel Montessori i instruktor jogi dla dzieci i młodzieży oraz jogi rodzinnej, a także trener metod relaksacyjnych dla dzieci.

Zajęcia dodatkowe

WARSZTATY TEATRALNE

Barbara Wiktorowicz

instruktor zajęć teatralnych, wykształcenie wyższe, dyplom na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi- Wydział Edukacji Wizualnej. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSea. Jest pracownikiem C.K. Teatr Sztuk w Jaworznie. Żona Dariusza Wiktorowicza absolwenta PWST w Łodzi, szczęśliwa mama 12-letniego Maksa. Realizator projektów artystyczno- edukacyjnych w swoim umiłowanym Jaworznie. Z zamiłowania robi ilustracje do książek.
Od wielu lat prowadzi dziecięce i młodzieżowe grupy teatralne, prezentując z powodzeniem osiągnięcia najmłodszych na festiwalach i konkursach teatralnych w całej Polsce. Motto, które ją inspiruje brzmi: SZTUKA MOŻE WIELE . JEST CUDOWNYM NARZĘDZIEM DO ROZMOWY NA KAŻDY TEMAT. UŁATWIA ZROZUMIENIE….SEDNA

Zajęcia dodatkowe

AUDYCJE MUZYCZNE, KONCERTY GORDONOWSKIE

Dorota Banaś

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego na wydziale wychowanie muzyczne specjalizacja metodyka, skrzypek Filharmonii Zabrzańskiej, nauczyciel gry na skrzypcach oraz prowadząca zajęcia gordonowskie dla niemowląt i małych dzieci w Społecznym Ognisku Muzycznym w Chorzowie. W 2009 wraz z kolegami ze szkolnej ławy stworzyła zespół VIOLINDI wykonujący muzykę Irlandzką. Na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury podejmuje działania edukacyjno – muzyczne pod nazwą „MALUCH i MUZYKA”, prowadząca cykl koncertów Mała Filharmonia w Mysłowickim Ośrodku Kultury oraz Bajtel w Filharmonii.

Zajęcia dodatkowe

MALUSZKOWE MUZYKOWNIE

Dominika Rączka

pomysłodawca zajęć, absolwentka Akademii Muz. na kierunku Edukacja Muzyczna, oraz prywatnie mama małej Laury, która towarzyszy jej w tej przygodzie niemalże od początku. Jest pasjonatem tworzenia pomysłów i adeptem ich realizacji. „Dzieci to mali dorośli, którzy potrzebują mnóstwa uśmiechu, a jeśli mogę z Wami podzielić się tym, co potrafię najlepiej – to właśnie będzie wyznacznikiem mojej satysfakcji z życia zawodowego” –mówi o sobie.

Zajęcia dodatkowe

FIZJOTERAPIA

FIZJOFIT

Fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta pomaga zrozumieć problem lub rozwiać wątpliwości w przypadku zauważonych nieprawidłowości. Kluczowe w terapii jest to, aby każde dziecko, u którego zauważono zaburzenia w rozwoju psychomotorycznym, było poddane oddziaływaniu terapeutycznemu. Im wcześniej zaczniemy, tym lepsze efekty osiągniemy. A to wszystko dzięki plastyczności ośrodkowego układu nerwowego jaka towarzyszy dzieciom w tym okresie. Jesteśmy po to by pomóc.

Zajęcia dodatkowe

DOGOTERAPIA

CHOCODOGO

Zajęcia z dogoterapii odbywają się raz w miesiącu.  Zajęcia poprowadzi Pani Ewa Deja z pieskiem, czekoladowym labradorem.  Są to zajęcia specjalistyczne, Pani Ewa jest certyfikowanym instruktorem zajęć dogoterapii.