Zaznacz stronę

Kadra MuzykolandiI

KIM JESTEŚMY

W naszej pracy kierujemy się pasją opartą o profesjonalne umiejętności. Pragniemy, aby sposób w jaki zajmujemy się Waszymi dziećmi był oparty o konkretną, sprawdzoną w praktyce wiedzę, a nie przypadek.

Nauczyciel i pracownicy

 

Aleksandra Cholewińska

nauczyciel, wychowawca, kreatywna dusza

Osoba ciepła, wrażliwa, empatyczna, ale i stanowcza. „Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję i radość, ponieważ robię to co kocham. Uważam, że każde dziecko jest inne i należy do niego podejść w sposób indywidualny. W pracy pragnę jak najlepiej wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności a bezpieczeństwo dzieci stawiam na pierwszym miejscu. Ukończyłam kurs opiekunki żłobkowej. Doświadczenie w opiece nad dziećmi nabyłam pracując wiele lat w żłobku.

Pogłębiałam swoją wiedzę kończąc:

  • kurs Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne,
  • kurs Gordonowski dla opiekunów żłobkowych,
  • kurs Rozwoju psychomotorycznego dziecka z elementami muzykoterapii i sensoplastyki.
  • kurs Pozytywnej Dyscypliny

Prywatnie mama dwójki dzieci.”

Barbara Mansfeld

nauczyciel, wychowawca

Ciocia Basia, mama dwóch córek. Swoją pracę z dziećmi rozpoczęła jeszcze w Liceum Medycznym dla Opiekunek Dziecięcych, odbywając praktyki w żłobkach i przedszkolach. Dzieci są szczere, prawdziwe i ciekawe świata, każde wymaga indywidualnego podejścia. W pracy z dziećmi cenię sobie ciągły ruch oraz stały i uporządkowany plan dnia. Staram się wychowywać kreatywne i otwarte dziecko.

Przyjemność sprawia mi zabawa z dziećmi i wspólne tworzenie. A największą satysfakcją są postępy jakie robią codziennie, każdy nawet najmniejszy jest dla mnie ogromnym sukcesem. Muzykolandia to ich drugi dom, dlatego muszą czuć się kochane, docenione i bezpieczne.

Moje motto: „Rób to co kochasz, kochaj to co robisz”

Danuta Stańska

asystent nauczyciela

Ciocia Danka, ukończyła kurs opiekunki dziecięcej. Pracuje w żłobku od ponad półtora roku. Uwielbia ruch dlatego najwięcej satysfakcji dają jej zabawy ruchowe z dziećmi. Praca z dziećmi jest wymagająca, ale jest również zabawą, która sprawia mi wiele radości i daje wiele pozytywnej energii do działania.

Anna Salamon

psycholog dziecięcy, psychoterapeuta, nauczyciel, instruktor zajęć j. angielskiego

Od momentu kiedy zostałam mamą, śpiew towarzyszy mi w życiu codziennym. Ja i moje dzieci kochamy śpiewać , słuchać muzyki, bawić się przy niej i czerpać z niej przyjemność. Wyrażać emocje: radość, złość, smutek, lęk.

Posiadam długoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi dwujęzycznymi i wielojęzycznymi. Pracowałam w angielskim żłobku oraz w Polskiej Sobotniej Szkole Polonijnej w Londynie gdzie uczęszczały dzieci z Autyzmem, Aspergera i zaburzeniami integracji sensorycznej. Posiadam Absolutorium z psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, obecnie jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej w Sosnowcu na kierunku psychologia. Ukończyłam dwuletnie Psychodynamiczne Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Ukończyłam w Londynie szkolenia z zakresu psychologii dziecięcej, umiejętności pracy z dziećmi z zespołem Aspergera i Autyzmem oraz Podstawy Logopedii na Polskim Uniwersytecie na Obczyźnie w Londynie. Otrzymałam certyfikat z Kamisibai, oraz z prowadzenia zajęć metodą gordonowską. Obecnie w „Muzykolandii” oprócz prowadzenia rytmiki w języku angielskim, jestem psychologiem, czyli stanowię wsparcie psychologiczne dla rodziców jak ich dzieci. W pracy z dziećmi i rodzicami wykorzystuję podejście psychodynamiczne, oraz terapię przez zabawę.

Urszula Giś

woźna

Kobieta o ogromnym sercu, w którym znajdzie się miejsce dla każdego, szczególnie dla dzieci. Stoi na straży porządku, dba o posiłki i zawsze służy dobrym słowem.

ZAJĘCIA DODATKOWE, KTO JE PROWADZI?

MUZYCZNE ZAJĘCIA Z J. ANGIELSKIEGO
MALUSZKOWE MUZYKOWNIE

ZAJĘCIA GORDONOWSKIE

WARSZTATY TEATRALNE
ZAJĘCIA SENSORYCZNE
AUDYCJE MUZYCZNE

JOGA

TERAPIA RĘKI I INTEGRACJA SENSORYCZNA

Zajęcia dodatkowe

ZAJĘCIA GORDONOWSKIE

Agnieszka Olszańska

Założycielka Muzykolandi

Od kilkunastu lat zajmuje się edukacją małych dzieci. Nauczyciel przedszkolny, szkolny, certyfikowany instruktor zajęć gordonowskich, instruktor zajęć nauki gry na fortepianie, członek Polskiego Towarzystwa Edwina Eliasa Gordona, członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSea. Ukończyła Studia Magisterskie o kierunku Sztuka na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, Studia Magisterskie o kierunku Wychowanie wczesnoszkolne i przedszkolne oraz Zarządzanie Placówkami Oświatowymi w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości w Chrzanowie, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im Jana Kiepury w Sosnowcu w klasie fortepianu. Kurs gordonowski z zakresu prowadzenia zajęć umuzykalniających dla niemowląt i małych dzieci ukończyła w 2014 roku we Wrocławiu. Od tamtej pory zajmuje się przede wszystkim edukacją
muzyczną maluszków oraz prowadzeniem zajęć nauki gry na fortepianie z wykorzystaniem teorii uczenia się muzyki E. E. Gordona. Uczestniczka Seminariów Gordonowskich we Wrocławiu oraz w Lublinie. Założycielka i prowadząca Pozytywną Edukację Muzyczną “Pozytywka”. Prywatnie mama
dwóch córek: Martyny (14l) i Matyldy (3l). W Naszej placówce pełni funkcję dyrektora, nauczyciela wspomagającego, instruktora zajęć umuzykalniających wg teorii E.E. Gordona

Zajęcia dodatkowe

MUZYCZNE ZAJĘCIA Z J. ANGIELSKIEGO

Agnieszka Pietrzok

zajęcia językowe Musical Babies, „Cuda na kiju”

Zajęcia dodatkowe

ZAJĘCIA SENSORYCZNE

Aleksandra Cholewińska

Osoba ciepła, wrażliwa, empatyczna, ale i … pełny opis powyżej

Zajęcia dodatkowe

JOGA

Agnieszka Wyrembak

"Skarby jogi dla dzieci"

Zajęcia dodatkowe

WARSZTATY TEATRALNE

Barbara Wiktorowicz

instruktor zajęć teatralnych, wykształcenie wyższe, dyplom na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi- Wydział Edukacji Wizualnej. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSea. Jest pracownikiem C.K. Teatr Sztuk w Jaworznie. Żona Dariusza Wiktorowicza absolwenta PWST w Łodzi, szczęśliwa mama 12-letniego Maksa. Realizator projektów artystyczno- edukacyjnych w swoim umiłowanym Jaworznie. Z zamiłowania robi ilustracje do książek.
Od wielu lat prowadzi dziecięce i młodzieżowe grupy teatralne, prezentując z powodzeniem osiągnięcia najmłodszych na festiwalach i konkursach teatralnych w całej Polsce. Motto, które ją inspiruje brzmi: SZTUKA MOŻE WIELE . JEST CUDOWNYM NARZĘDZIEM DO ROZMOWY NA KAŻDY TEMAT. UŁATWIA ZROZUMIENIE….SEDNA

Zajęcia dodatkowe

AUDYCJE MUZYCZNE

Dorota Banaś

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego na wydziale wychowanie muzyczne specjalizacja metodyka, skrzypek Filharmonii Zabrzańskiej, nauczyciel gry na skrzypcach oraz prowadząca zajęcia gordonowskie dla niemowląt i małych dzieci w Społecznym Ognisku Muzycznym w Chorzowie. W 2009 wraz z kolegami ze szkolnej ławy stworzyła zespół VIOLINDI wykonujący muzykę Irlandzką. Na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury podejmuje działania edukacyjno – muzyczne pod nazwą „MALUCH i MUZYKA”.

Zajęcia dodatkowe

MALUSZKOWE MUZYKOWNIE

Dominika Rączka

pomysłodawca zajęć, absolwentka Akademii Muz. na kierunku Edukacja Muzyczna, oraz prywatnie mama małej Laury, która towarzyszy jej w tej przygodzie niemalże od początku. Jest pasjonatem tworzenia pomysłów i adeptem ich realizacji. „Dzieci to mali dorośli, którzy potrzebują mnóstwa uśmiechu, a jeśli mogę z Wami podzielić się tym, co potrafię najlepiej – to właśnie będzie wyznacznikiem mojej satysfakcji z życia zawodowego” –mówi o sobie.

Zajęcia dodatkowe

TERAPIA RĘKI I INTEGRACJA SENSORYCZNA

Justyna Rozpędowska

Od 23 lat jestem czynna zawodowo jako pedagog- nauczyciel w Zespole Szkół Specjalnych w Knurowie. Z zawodu jestem oligofrenopedagogiem (AP Kraków). Jestem pionierem w tworzeniu na terenie Knurowa klas dla dzieci z dysfunkcją intelektualną w stopniu głębokim. Na tym stanowisku przepracował 17 lat. Ponadto jestem nauczycielem gimnastyki korekcyjnej (AWF Katowice) zarówno w szkole jak i w przedszkolu “Wesołe Nutki” w Szczygłowicach. Czując ciągły niedosyt wiedzy ukończyłam przeróżne szkolenia mające na celu poprawić rozwój ruchowy dziecka na każdym etapie rozwoju (m.in. Ruch rozwijający Weroniki Sherborne) oraz komunikację z dziećmi mającymi problemy z komunikacją pozawerbalną i werbalną (np. dzieci z zaburzeniami rozwojowymi ze spektrum autyzmu czy dysfunkcją intelektualną). Ponadto jestem certyfikowanym terapeutą integracji sensorycznej z uprawnieniami do diagnozowania i prowadzenia terapii dla dzieci z zaburzeniami w przetwarzaniu wrażeń sensorycznych. Prowadzę prywatny gabinet terapeutyczny SI.
Od kilku lat pracuję również na stanowisku terapeuta SI w ramach wczesnego wspomagania rozwoju w mojej macierzystej placówce. Mam ukończone szkolenie z terapii ręki. Prywatnie mama 2 dzieci: Julia 20 lat; Jakub 16.